KSIAZKINACZACIE.PL
Blog > Komentarze do wpisu

TRYK, TRYK PO POZNANIU

czyli „Cztery żywioły i dwa koziołki” Agnieszka Idziak, Sylwia Maja Bartkowska, wydawnictwo Albus 23x21x1,2cm, oprawa miękka.
Bardzo lubię przewodniki dla dzieci. Może dlatego, że jest ich naprawdę niewiele. Ten, który dziś Wam proponuję jest o Poznaniu. A oprowadzają po nim… dwa koziołki. Są bardzo zabawne, bo biegają po całej książce i chowają się w różne miejsca (najlepszy jest ten co udaje chmurę, a może mi się przewidziało?). Zabawa z koziołkami na pewno rozśmieszy mniejsze dzieci. Nie dość, że zwiedzamy miasto z koziołkami, to w dodatku możemy wybrać własny szlak zwiedzania – wody, ognia, powietrza lub ziemi – każdy jest w książce oznaczony zabawnym symbolem.

Wbrew pierwszemu wrażeniu w książce jest dużo treści. Głównie dotyczącej Poznania, ale też bardziej ogólnej, luźno związanej z miastem. Przewodnik jest też ciekawy do przeczytania, jeśli akurat Poznania się nie zwiedza, ale jednak lepiej wykorzystać go na wycieczce.
Jeżeli chodzi o rysunki, to po pierwsze są bardzo ważne, bo stanowią większość książki. Po drugie są czarno-białe, co zauważyłem dopiero po pewnym czasie. Ma to taki plus, że przewodnik może być jednocześnie książką do kolorowania. Książka w ogóle jest przeznaczona do „bazgrania” bo jest w niej wiele zadań, miejsc na rysunki, krzyżówek, labiryntów. Nie można się nudzić.
Jest to taki typ książki, który właściciel tworzy razem z autorami, bo część prac robi w książce sam – zaczynając od okładki na której uzupełnia „Ta książka należy do…”. Moim zdaniem to fajne, bo łatwiej zapamiętać jakieś fakty z wycieczki po mieście.
Jedynym elementem kolorowym jest mapa, a właściwie cztery mapy dopasowane do czterech proponowanych szlaków zwiedzania.
Przewodnik dostaje 6,5/7 bomb. Polecam

czwartek, 05 września 2013, ksiazki.na.czacie

DO LEKTURY NAJNOWSZYCH RECENZJI ZAPRASZAM TUTAJ KSIAZKINACZACIE.PL

Polecane wpisy

  • ZJESZ RÓŻĘ, SOSNĘ CZY TRAWĘ?

    czyli „Dzika kuchnia” Łukasz Łuczaj, wydawnictwo Nasza Księgarnia, stron 319, 19,5x25,5x2,5cm, twarda oprawa. Jest to druga część książki, której ni

  • DZIEŃ DOBRY, POZNAJCIE ODKRYWCÓW

    czyli "Pionierzy, czyli poczet niewiarygodnie pracowitych Polaków, Marta Dzienkiewicz, ilustracje Joanna Rzezak, Piotr Karski, wydawnictwo Dwie Siostry, stron 1

  • PTAKI DLA DZIECI

    czyli "Andrzej Kruszewicz opowiada o ptakach" Oficyna Wydawnicza Multico, stron 117, twarda oprawa. Kolejna bardzo udana książka przyrodnicza, tym razem o ptaka

Komentarze
moto-mar
2013/09/09 14:11:51
Wygląda na bardzo ciekawą pozycję. Dorzucam swoją małą bombę na plus
-
anetabernat
2013/09/09 14:57:30
_______________________________
TEŻ UWIELBIAM CZYTAĆ! *****

KSIĘGARNIA: avalon.pl/

_______________________________

MOJE NAJNOWSZE VIDEO RECENZJE ZNAJDZIESZ TEŻ TUTAJ

Xiegarnia.pl