KSIAZKINACZACIE.PL
Blog > Komentarze do wpisu

NIE JEDZCIE CUKIERKÓW

czyli "Wojna cukierkowa"  Brandon Mull, wydawnictwo Wilga, stron 381, 13,5x20x2,2cm, miękka oprawa.
Kiedy zacząłem czytać tę powieść, nie byłem specjalnie zachwycony. Zabrałem się do niej nieufnie, bo przecież Brandon Mull napisał uwielbiany przeze mnie "Baśniobór" i po co on się bierze za inne rzeczy zamiast napisać jak najwięcej "Baśnioborów"? (Jest pięć tomów, na tą chwilę przeczytałem trzy i nie mogę się oderwać). Jednak ciekawość nowej fabuły i nowych bohaterów zwyciężyła. I dobrze!
Wojna cukierkowa też jest powieścią fantasy, ze sporą dawką magii, ale w porównaniu do Baśnioboru, tu nie ma istot magicznych, a jedynie czary, z których najlepiej mogą korzystać dzieci, bo na nie najsilniej działają.
Czwórka przyjaciół Nate, Trevor, Gołąb i Summer odwiedza nowootwarty w ich małym miasteczku, sklep ze słodyczami. Okazuje się, że smak tych słodyczy jest niewyobrażalny, a kto ich spróbuje, od razu pokocha. Dzieci zaprzyjaźniają się z właścicielką, panią White, która za drobne przysługi proponuje im nagrody w postaci darmowych cukierków.
Pomyślicie,  że to nudna historia o przyjaźni dobrej staruszki i pomagających jej grzecznych dzieciaków lubiących lizaki? Nic bardziej mylnego. No chyba, że uznacie odkopywanie grobu czy walkę z człowiekiem plującym glutem, za drobne przysługi. A złą czarownicę za dobrą babcię. No i same cukierki, które podczas jedzenia uwalniają swoje moce można z nimi unosić się w powietrzu, strzelać prądem, zamrażać, podróżować przez lustra, zmieniać wygląd, itd.
Świetna przygoda, bardzo dobra, przyjemna w czytaniu książka, dobre pomysły.
Książka dostaje 6/7 bomb za wspaniałą zabawę wyobraźni, i dlatego, bo bardzo lubię motyw z Jasia i Małgosi wabienia słodyczami dzieci przez staruszki.

środa, 08 stycznia 2014, ksiazki.na.czacie

DO LEKTURY NAJNOWSZYCH RECENZJI ZAPRASZAM TUTAJ KSIAZKINACZACIE.PL

Polecane wpisy

  • KRYMINAŁ Z RÓŻOWYM TORTEM

    czyli „Tajemnica urodzin. Biuro detektywistyczne Lassego i Mai.Marton Widmark, Helena Willis, wydawnictwo Zakamarki, twarda oprawa. To pierwsza część seri

  • Czy Śmierć zna też twoją historię?

    czyli „Złodziejka książek” Markus Zusak, wydawnictwo Nasza Księgarnia, stron 495, 15,5x23x3,5cm, oprawa miękka. Książka znacznie się różni od tego,

  • APOKALIPSA DLA NASTOLATKÓW

    czyli „Dom pod Pękniętym Niebem" Marcina Mortki, z wydawnictwa Zielona Sowa, 268 stron, miękka okładka ze skrzydełkami. Ostatnio zainteresował mnie temat


MOJE NAJNOWSZE VIDEO RECENZJE ZNAJDZIESZ TEŻ TUTAJ

Xiegarnia.pl