KSIAZKINACZACIE.PL
Blog > Komentarze do wpisu

WYMARZONY OGRÓD FANTASY

czyli "Baśniobór. Gwiazda wieczorna wschodzi" tom 2, oraz "Baśniobór. Plaga cieni" tom 3 Brandon Mull,  wydawnictwo WAB, 13,5x20x2,6cm, oba tomy mają po ponad 400 stron, oprawa miękka.
Ale ja bym chciał mieć taki dom z zaczarowanym ogrodem oraz rezerwatem pełnym baśniowych stworzeń. Wcale bym go nie opuszczał! Albo przynajmniej chciałbym tam jeździć na wakacje. Że handlowałbym z satyrami bateriami i pobierał opłaty w złocie? Nie, skąd, nawet mi do głowy nie przyszło...
W skrócie przypomnę pierwszy tom; bohaterami jest dwoje dzieci Kendra i Seth. Wyjeżdżają oni do swoich dziadków, by spędzić z nimi wakacje. Okazuje się, że dziadkowie są opiekunami rezerwatu magicznych stworów. Jest to jeden z pięciu tajemnych rezerwatów, gdzie żyją niecodzienne istoty, a dziadek Stan się nimi zajmuje, pilnując, żeby nie dostał się do nich nikt niepowołany, oraz, żeby wszyscy przestrzegali prawa. Nie jest to zajęcie bezpieczne, a czasem nawet zagraża życiu. Potrzebna jest też ogromna wiedza i magia, żeby sobie z tym wszystkim poradzić. Kiedy Kendra i Seth odkrywają prawdę o tym miejscu, postanawiają związać swoje życia z Baśnioborem i tak zaczyna się ich niezwykłą przygoda.
GWIAZDA WIECZORNA WSCHODZI Kendra i Seth spędzają nudny czas w szkole, ale myślami są u dziadków. Okazuje się, że chłopaka i dziewczynę obserwuje Stowarzyszenie Gwiazdy Wieczornej, działające na rzecz uwolnienia demonów. Rodzeństwo musi zostać natychmiastowo przewiezione do Baśnioboru. Tam sytuacja wcale się nie upraszcza. Dziadkowie muszą znaleźć i przenieść w bezpieczne miejsce cenny artefakt, a nie są w stanie tego zrobić sami. Do rezerwatu przybywają ich sprzymierzeńcy, którzy
oprócz pomocy w poszukiwaniach, szkolą dzieci. Niestety jeden z nich, jest zdrajcą.
Wyobraźnia autora nie daje wytchnąć nawet na chwilę, każda postać, miejsce, wydarzenie wszystko jest świetnie wymyślone i wciąga. Nawet nie da się zapowiedzieć w recenzji wszystkich pojawiających się istot i motywów. Wszystko jest dopracowane i przekonujące. Dobrze, że jak zamknąłem "Gwiazdę wieczorną..." to od razu miałem pod ręką tom trzeci.
PLAGA CIENI już patrząc na okładkę trzeciego tomu wiemy, że coś będzie tu nie tak. Bo część wróżek jest czarna i goni te kolorowe. I rzeczywiście. Baśniobór dopadła tytułowa plaga. Część istot zamieniła się w sługów cienia i zarażała swoich kolejnych braci. Akcja tego tomy wyszła dużo dalej poza bramy rezerwatu. Tym razem autor zastosował fajny zabieg podzielił narrację między Kendrę i Setha i dał im oddzielne misje. Dzięki czemu zrobiło się jeszcze ciekawiej (o ile to możliwe).
Nie wiem jak pisarz to robi, ale tempo opowieści ani na chwilę nie spada, przygody się nie powtarzają, nie ma dłużyzn. Czytanie tej serii to prawdziwa przyjemność.
Oba tomy dostają po 7/7 bomb. Teraz muszę kupić czwarty, bo piąty już czeka na półce, ale ja nie lubię czytać nie po kolei.

piątek, 10 stycznia 2014, ksiazki.na.czacie

DO LEKTURY NAJNOWSZYCH RECENZJI ZAPRASZAM TUTAJ KSIAZKINACZACIE.PL

Polecane wpisy

  • KRYMINAŁ Z RÓŻOWYM TORTEM

    czyli „Tajemnica urodzin. Biuro detektywistyczne Lassego i Mai.Marton Widmark, Helena Willis, wydawnictwo Zakamarki, twarda oprawa. To pierwsza część seri

  • Czy Śmierć zna też twoją historię?

    czyli „Złodziejka książek” Markus Zusak, wydawnictwo Nasza Księgarnia, stron 495, 15,5x23x3,5cm, oprawa miękka. Książka znacznie się różni od tego,

  • APOKALIPSA DLA NASTOLATKÓW

    czyli „Dom pod Pękniętym Niebem" Marcina Mortki, z wydawnictwa Zielona Sowa, 268 stron, miękka okładka ze skrzydełkami. Ostatnio zainteresował mnie temat

Komentarze
Gość: JJ., *.adsl.inetia.pl
2014/01/11 11:30:13
Uwielbiam Baśniobór, to jedna z najlepszych serii jakie czytałam! Koniecznie przeczytaj je w kolejności najpierw 4, potem 5, historia stanowi wtedy spójną całość i wszystko się układa, inaczej to nie ma sensu ;) Polecam w szczególności fantastyczny 5 tom, akcja nie ustaje nawet na chwilę, jest dramatycznie aż do ostatniego momentu! :)
-
Gość: bookiemonster, 212.160.172.*
2014/01/14 10:58:45
Nie czytałam Baśniboru, ale mniej więcej orietnuje się w klimacie tych ksiązek. W każdym razie chciałam Tobie polecić Zmorojewo Jakuba Żulczyka - myślę, że się Tobie spodoba - ja byłam zachwycona, ale może przez to, że jestem dużo starsza jestem też mniej wymagająca, jeśli chodzi o literaturę młodzieżową. A i dziś wyczytałam, że w tym roku pojawi się książka Pavel Šrut: Powrót Niedoparków :)

pozdrawiam, stała czytelniczka

MOJE NAJNOWSZE VIDEO RECENZJE ZNAJDZIESZ TEŻ TUTAJ

Xiegarnia.pl