KSIAZKINACZACIE.PL

Aleksy co u ciebie?

piątek, 21 lutego 2014

Dziś chciałem pokazać Wam dwie statuetki, które dostałem w konkursie THE EUROPEAN AWARD FOR BEST CONTENT FOR KIDS.
Jedna jest za pierwsze miejsce w Polsce w tym konkursie, a ta z dwójką, jest za drugie miejsce w Europie. Zobaczcie jak zabawnie napisali nazwę "Książki na czacie" na brukselskim dyplomie. Chyba był kłopot z "ą" ;D

17:10, ksiazki.na.czacie , Aleksy co u ciebie?
Link Komentarze (2) »
środa, 12 lutego 2014

Książki na czacie zdobyły 2 miejsce w Europie w kategorii do 18 lat, w konkursie  THE EUROPEAN AWARD FOR BEST CONTENT FOR KIDS, czyli w konkursie na najlepsze treści dla dzieci w Internecie. Nagrodę wręczała mi pani Neelie Kroes wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej i komisarz europejski ds. agendy cyfrowej. 
Jak to się stało? Najpierw zająłem PIERWSZE MIEJSCE W POLSCE w tej kategorii i mój blog przeszedł do etapu europejskiego. W Polsce statuetki wręczano w 11 lutego, w Dniu Bezpiecznego Internetu, wtedy, kiedy byłem w Brukseli, więc tylko nagrałem podziękowania w krótkim filmiku, który był wyświetlony na ekranie... kina. Można powiedzieć, że wystąpiłem w kinie, a żeby zobaczyć jak to wyglądało, możecie kliknąć w link poniżej.

W tym samy czasie byłem w Brukseli, i odbierałem swoja europejską statuetkę. Najpierw brałem udział w warsztatach tworzenia kodeksu dla bezpiecznego internetu (trudna sprawa jak się nie mówi płynnie po angielsku, naprawdę przeżyłem ogromny stres, bo nie umiałem wystarczająco szybko mówić), spacerowałem dużo, oglądałem Starówkę i co tylko się dało w tak krótkim czasie (niby to były 3 dni, ale część dwóch, to podróż samolotem, którym LECIAŁEM PIERWSZY RAZ!). Byłem w sklepach z komiksami i godzinę w Muzeum Komiksów, co było fatalne, bo nie zdążyłem prawie nic zobaczyć, ani kupić sobie komiksu. I niestety już musiałem jechać na galę. Mieszkałem w hotelu obok siedziby Parlamentu Europejskiego. Było świetnie, poznałem fajnych ludzi w tym opiekunkę wyjazdu p. Małgorzata Maryl-Wójcik z fundacji Dzieci Niczyje, oraz Kacpra z Instrukcji Języka Polskiego z nauczycielką panią Kasią (są G E N I A L N I znajdziecie ich tu: http://instrukcjaobslugijezykapolskiego.blogspot.com).Nie mam siły dziś więcej pisać, może jutro wrzucę fotoreportaż.Jeszcze raz dziękuję wszystkim: Czytelnikom, Wydawnictwom i Rodzicom za wsparcie. Fundacji Dzieci Niczyje, jurorom polskim i europejskim, organizatorom konkursu, dziękuję za wspaniałą, niespodziewaną wycieczkę do Brukseli. TO BYŁA DLA MNIE WIELKA PRZYGODA. 

16:53, ksiazki.na.czacie , Aleksy co u ciebie?
Link Komentarze (11) »
wtorek, 21 stycznia 2014

czyli kalendarz z wydawnictwa BOSZ, format A4.Dziś opisywał nie będę, bo to nie książka.
Chciałem Wam tylko pokazać mój kalendarz na ten rok. Może pamiętacie, że książka "Bestiariusz słowiański, czyli rzecz o skrzatach, wodnikach i rusałkach" Witolda Vargasa i Pawła Zycha, jest jedną z moich ulubionych publikacji. Tu o niej pisałem:
http://ksiazkinaczacie.blox.pl/tagi_b/196635/bestiariusz.htmlA tu opowiadałem dla Xięgarni:http://ksiazkinaczacie.blox.pl/2012/11/RECENZJA-VIDEO-BESTIARIUSZ-SLOWIANSKI.html
W kalendarzu na każdej stronie miesiąca jest ilustracja, obok opis postaci, a na dole pasek z kalendarzem.

 

16:30, ksiazki.na.czacie , Aleksy co u ciebie?
Link Dodaj komentarz »
piątek, 03 stycznia 2014

Najlepsze propozycje wybieram z książek niekoniecznie wydanych w danym roku, ale tych, które przeczytałem od stycznia do grudnia. Jest więc kilka nowości i kilka książek, które już dobrze znacie. Żeby nie było za łatwo wybrać i żebym naprawdę musiał się zastanowić, wybieram określoną liczbę. Tym razem jest to 15 NAJLEPSZYCH KSIĄŻEK i 5 NAJLEPSZYCH KOMIKSÓW. 
Komiksy to nowa kategoria, która mogła powstać dlatego, bo w Polsce dwa wydawnictwa zaczęły wydawać komiksy skierowane też do małych dzieci. TOP KOMIKSÓW jest krótszy, bo przeczytałem ich mniej niż książek. I uwaga – te propozycje, to książki wybrane przeze mnie, bez uwzględnienia nagród, recenzji, popularności w księgarniach, konkursach, czy listach bestsellerów. Są to książki, za które osobiście ręczę. W dodatku wybrane z tych, które opisałem na blogu, czyli już po pierwszej selekcji, bo jeśli książka mi się nie podoba, to o niej nie piszę (w tym roku sporo się takich niestety trafiło). 
UWAGA! Książki NIE SĄ ustawione w kolejności fajności, kolejność jest przypadkowa. Na półce zostało mi z grudnia nieprzeczytanych ponad 10 książek, które sobie kupiłem, oraz około 20 nadesłanych przez wydawnictwa. Jest tam kilka naprawdę świetnych tytułów, ale niestety przechodzą na przyszły rok, którego początek, jak widzę po mojej półce „do przeczytania”, zapowiada się znacznie bardziej młodzieżowo niż rok 2013. 

1. ANDRZEJ KRUSZEWICZ OPOWIADA O ZWIERZĘTACH
Gdybym przyznawał tytuł książki przyjaznej rodzinie, to ten album by go dostał, bo u nas czytali wszyscy, łącznie z Klarą, Babcią i Dziadkiem.
http://ksiazkinaczacie.blox.pl/2013/11/ZWIERZAKI-DO-POCZYTANIA.html
2. JABŁONKA ELI
Fajnie pokazane pory roku, oraz proces rośnięcia drzewa. A trzecią główną bohaterką jest ogromna jabłoń, „przyjaciółka” i miejsce zabaw Eli i jej kumpla. http://ksiazkinaczacie.blox.pl/2013/08/POZDROWIENIA-Z-DRZEWA.html
3. BAŚNIOBÓR
Bardzo dobra seria fantasy. Pierwszy tom – doskonały pomysł. Kolejne tomy też trzymają poziom, co nie zawsze się udaje w seriach. Potęga wyobraźni, masa bajkowych stworów, brat i siostra oraz ich wielka przygoda z dziadkami.
http://ksiazkinaczacie.blox.pl/2013/03/WYPIJ-MLEKO-A-ZOBACZYSZ-CO-SIE-STANIE.html
3. PIASKOWY WILK
Pierwsza i jak do tej pory jedyna, powieść, którą moja siostra pozwoliła sobie przeczytać mimo że jest dużo tekstu, a mało ilustracji. Z tego co widziałem, właśnie znowu jest w użyciu. http://ksiazkinaczacie.blox.pl/2013/01/PIERWSZA-POWIESC-DLA-KLARY.html
4. STATEK NOEGO
Bardzo ciekawie przedstawiona historia Arki Noego. Raczej o tym, co się działo między zwierzakami i jak z kogoś nielubianego można zostać bohaterem. Bardzo ładne, duże ilustracje.

http://ksiazkinaczacie.blox.pl/2013/11/RYJOWKI-NA-ARCE-NOEGO.html
5. SZKOŁA KOTÓW
Nietypowy rodzaj powieści fantasy, jak już pisałem, dobre, spokojne i ciekawe wprowadzenie do tego gatunku, dla młodszych czytelników, tak od 8-9 lat. Na pewno pomocna książka w sytuacji, gdy ktoś straci kota.
http://ksiazkinaczacie.blox.pl/2013/11/MASZ-KOTA-PRZECZYTAJ-KONIECZNIE.html

6. CUDOWNA STUDZIENKA. BAŚNIE POLSKIE
W tym roku przeczytałem kilka tomów baśni z różnych stron świata, wydanych w cyklu baśni przez Media Rodzina. Wszystkie polecam, o Cudownej studzience piszę, bo jest najnowsza.

http://ksiazkinaczacie.blox.pl/2013/12/CHODZ-OPOWIEM-CI-BASN-czyli-8222Cudowna.html|
7. MOJA PIERWSZA MITOLOGIA
Jak wiele razy pisałem, bardzo lubię mitologię, zwłaszcza Greków i Rzymian i uważam, że każdy ją polubi, jeśli przeczyta w odpowiednim dla siebie wydaniu (ja mam ich kilka, dla różnego wieku). Tu mity dla mniejszych dzieci, z bardzo dobrymi ilustracjami.
http://ksiazkinaczacie.blox.pl/2013/12/MITLOGIA-DLA-MALUCHOW.html
8. BURZLIWE DZIEJE PIRATA RABARBARA
Ciekawa książka, zabawna, bez przemocy, ale pełna przygód. Nie wiem na czym polega jej fenomen, ale jest jedną z najlepszych książek jakie czytałem kiedykolwiek. To, że jest tylko dla młodszych dzieci, jest pozorne. Ja ją przeczytałem dopiero w tym roku, chociaż rodzice próbowali czytać mi jak byłem mniejszy, ale nie chciałem.

http://ksiazkinaczacie.blox.pl/2013/03/UWAGA-TU-SIE-PIRACI.html
Recenzja video z TVN:
http://ksiazkinaczacie.blox.pl/2013/08/WAKACYJNY-FELIETON-DLA-TVN24-PIRAT-RABARBAR.html
10. NIE ODROBIŁEM LEKCJI, BO…
Tak mała książka obrazkowa, że łatwo ją przegapić. Na szczęście ma bardzo przyciągający tytuł. Naprawdę fajne pomysły i ilustracje. Książkę można by wydać w teczce z plakatami, do wieszania w szkołach.

http://ksiazkinaczacie.blox.pl/2013/11/SZKOLNE-FANTASY.html
11. PANNA KRESECZKA
Zbiór bardzo prostych, wierszowanych historyjek o bohaterce, która powstała z kresek narysowanych na płocie. Może być wprowadzeniem do komiksu. Jest bardzo ładnie wydana i zabawna. Kilkadziesiąt lat temu była drukowana w Świerszczyku.
http://ksiazkinaczacie.blox.pl/2013/09/JESZCZE-ROK-SIE-NIE-SKONCZYL-A-JUZ-MAM-HIT-2013.html

12. ZABAWNY PTASZEK
To taka skromna książeczka, że nie przypuszczałem, że znajdzie się w moich najlepszych książkach tego roku. A jednak, podczas wyboru, okazało się, że Ptaszek ma tak fajny pomysł i ilustracje, że trzeba zwrócić na niego uwagę.
http://ksiazkinaczacie.blox.pl/2013/07/NO-I-GDZIE-TEN-PTASZEK.html

13. ZUZA CHCE MIEĆ DZIDZIUSIA
Seria Zuza jest często opisywana jako książka uświadamiająca dla młodszych dzieci. Bo mówi o tym, że dziewczynki bawią się w ciąże, chłopcy chcą buziaka, albo zastanawiają się nad różnicami w budowie ciała. Moim zdaniem to zwyczajna, zabawnie narysowana książeczka, z ciekawym pomysłem.

http://ksiazkinaczacie.blox.pl/2013/05/ODWIEDZILA-NAS-ZUZA.html
14. NACIŚNIJ MNIE
Wiem, że są dwie świetne nowe książki tego autora. Ale ta była pierwsza w naszym domu i chyba Klara najdłużej się z nią bawiła. Nie pomyliłem się: Kla bawiła się Z TĄ książką, bo jest ona bardzo prosta a interaktywna. Ale w taki prawdziwy sposób, który wyróżnia ją spośród innych książek.
http://ksiazkinaczacie.blox.pl/2013/05/CZARY-MARY-i8230-KROPKA.html

15. KUNA ZA KALORYFEREM
Prawdziwe historie zwierzaków i dwójki ich opiekunów. Czyta się jak najlepszą powieść.

http://ksiazkinaczacie.blox.pl/2013/05/KOMEDIA-ZWIERZO-FAMILIJNA.html1. BARTNIK IGNAT I SKARB PUSZCZY 
Tomasz Samojlik to według mnie najlepszy autor tego roku! Przeczytałem cztery jego komiksy i praktycznie każdy mógłby się znaleźć w tym zestawieniu. Wszystkie są edukacyjne, przyrodnicze, historyczne i wcale się tego nie czuje. Dla czytelnika to zwyczajnie dobre historie z fajnymi ilustracjami. Moim zdaniem można je wprowadzić do spisu lektur, np. na przyrodzie w piątek klasie. Bartnik to komiks ostatni i może dlatego wydaje mi się, że najlepszy. Ale pewny nie jestem. 
http://ksiazkinaczacie.blox.pl/2013/11/MOJ-FAWORYT-NOWY-SAMOJLI.html
2. HILDA I TROLL albo HILDA I NOCNY OLBRZYM 
Tu wybór pozostawiam Wam. Na pewno część pierwsza jest ładniejsza i zasługuje na tytuł Najładniejszego komiksu, za to dla mnie część druga jest ciekawsza. Nie zmienia to faktu, że obie części są świetne i naprawdę przeczytać je z dziećmi, albo dać do przeczytania. 
http://ksiazkinaczacie.blox.pl/2013/11/HILDA-LOWCA-TROLLI.html
http://ksiazkinaczacie.blox.pl/2013/12/TO-ONA-ZAWROCILA-MI-W-GLOWIE.html
3. LIS, ULE I MIODOWE KULE
Prawdziwy komiks dla mniejszych dzieci, jakby powstał, kiedy byłem małych chłopakiem, to pewnie bym go uwielbiał. Kryminał, detektywi, fajny pomysł, dużo koloru, unikat, bo można czytać od 3-4 lat. Podobno są inne części tej serii, ale ja nie znam. 
http://ksiazkinaczacie.blox.pl/2013/10/KOMIKS-DLA-PRZEDSZKOLAKOW.html
4. SKĄD SIĘ BIERZE WODA SODOWA
Świetny komiks, absurdalny, dla młodzieży (też młodszej) i dorosłych. Doskonale narysowany, fajne patenty. Jest tak fajny, że trudno to opisać i chce się czytać tysiąc części. Jak już Wam się spodoba, to polecam moje też tegoroczne odkrycie „Bezdomne wampiry”. 
http://ksiazkinaczacie.blox.pl/2013/11/ALEZ-WODZU.html
5. JAŚ CIEKAWSKI. PODRÓŻ DO SERCA OCEANU
Mój pierwszy komiks 3D. Nie dość, że świetnie działa, to jeszcze jest ciekawy i ładnie narysowany i wydany. Duże wydarzenie nie tylko dla wielbicieli komiksów, ale dla wielbicieli książek. Warto się zapoznać. http://ksiazkinaczacie.blox.pl/2013/11/WIDZIMY-SIE-W-OCEANIE.html

10:37, ksiazki.na.czacie , Aleksy co u ciebie?
Link Komentarze (6) »
sobota, 28 grudnia 2013

 Założyłem "Książki na czacie" dokładnie 3 lata temu. Od tego czasu dużo czytałem, dużo się nauczyłem i dużo urosłem. Jaki był ten trzeci rok? Dużo się działo.
1. Blog wygrał w polskiej edycji na najlepsze treści dla dzieci "Best content for kids. European Award". I teraz jako jeden z 13 kandydatów z Europy, reprezentuje Polskę w konkursie Europejskim.
2. Kręciłem recenzje video dla portalu i programu telewizyjnego Xięgarnia (mam kręcić kolejne odcinki, ale ciągle nie mam czasu przez gimnazjum).
3. Przeprowadziłem na żywo wywiad ze szwedzkim pisarzem Martinem Widmarkiem . Pomagała mi blogerka książkowa, Marysia z Czytuczyt, poznałem panią Joannę Olech, pozdrawiam :)
4. Cztery osoby, które do mnie wcześniej mailowały, założyły swoje blogi książkowe, co jest bardzo fajne, też pozdrawiam :)
5. Zacząłem akcję tworzenia książki kucharskiej potraw z literatury, ale musiałem przerwać, bo okazało się, że gimnazjum zajmuje mi czas. Jeszcze do tego wrócę.
6. Zacząłem recenzować sporo komiksów, dzięki współpracy z dwoma wydawnictwami wydającymi komiksy dla dzieci (genialne). I pierwszy raz byłem na targach komiksów w Łodzi (zdjęcie).
7. Napisałem notatkę na tylną okładkę książki "Szkoła kotów" :) wcześniej tylko byłem proszony o zdanie na temat książek różnych przed drukiem.

Prywatnie poszedłem do gimnazjum (witaj prawdziwy świecie), pierwszy raz byłem na obozie żeglowania i windsurfingu, a dzięki kumplowi zacząłem pracować jako wolontariusz.
PS. NA FACEBOOKU ZARAZ ZACZNIE SIĘ URODZINOWA IMPREZA. DO PIĄTKU 3 STYCZNIA MOŻECIE DOSTAĆ OD MOJEGO BLOGA I WYDAWNICTWA WIDNOKRĄG 3 FAJNE ZESTAWY KSIĄŻEK, ZAPRASZAM.
NIECH KSIĄŻKI BĘDĄ Z WAMI!

11:04, ksiazki.na.czacie , Aleksy co u ciebie?
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 10 września 2013

„SZCZURY NA PATYKU, czyli co jedzą bohaterowie książek”.
Hej, witam Was w jesiennej akcji „Książek na czacie”. Piszę jesiennej, ale chciałbym, żeby to była akcja NA STAŁE. Może napiszemy razem książkę kulinarną? Może ją potem wydamy? Ale po kolei.
Kiedy czytam książkę, w której bohater coś je, albo widzi ucztę, albo jest w knajpie, to zawsze robię się głodny. W dodatku w książkach, często są bardzo nietypowe potrawy. Jak choćby „szczury na patyku” u Terrego Pratchetta.
Dlatego postanowiłem wyśledzić literackie potrawy i spróbować je przygotować, jednocześnie ucząc się gotować. Możecie się przyłączyć.
Co tydzień będę dodawał na blogu jedną literacką potrawę. A Wy możecie proponować swoje wyszukane w książkach jedzenie na Facebooku na „Książkach na czacie”, pod specjalnym wpisem. Z tych propozycji co tydzień wybiorę jedną, która – czy ją zrobię, czy nie – dostanie nagrodę.
Na pierwszych 10 tygodni akcji mam dla Was zestawy: 2 książki z serii „Apetyt na świat” + zakładka + karta + plakat, przygotowane przez wydawnictwo WIDNOKRĄG.
CO ZROBIĆ ŻEBY WZIĄĆ UDZIAŁ W AKCJI I DOSTAĆ KSIAŻKI?

1. Polubić fanpage FB Książki na czacie. 2. Udostępnić zdjęcie na własnej tablicy. 3. Pod tym wpisem podać potrawę z książki.
UWAGA! Może to być charakterystyczna potrawa, opis potrawy, lub cały przepis z książki dla dzieci, młodzieży lub uniwersalnej. Można wkleić cały cytat, lub tylko podać nazwę potrawy (ale musi być numer strony w książce na której potrawa jest opisana).
LOSOWANIE ZESTAWU ZE ZDJĘCIA W KAŻDY PIĄTEK. Każdy przepis bierze udział w losowaniu tylko raz.  Dziś właśnie rozpoczęliśmy drugi tydzień. ZAPRASZAM

19:32, ksiazki.na.czacie , Aleksy co u ciebie?
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 01 września 2013

Dostałem dwie nominacje w akcji TVBA, więc dziś wpis zamiast recenzji. W punktach, bo taki jest zwyczaj:
1.Podziękować nominującemu blogerowi.
Ja dziękuję za dwie nominacje fajnym blogerkom książkowym:

- Aleksandrze z Królestwa Książek http://krolestwo-ksiazek.blogspot.com/
- Oliwi z „Kącika naszych książek” http://kacik-naszych-ksiazek.blogspot.com/
2. Pokazać logo nagrody u siebie.
(znalazłem trochę inne logo, jakby postarzone)
3. Ujawnić 7 faktów o sobie.
1. Moja ulubiona planszówka po rozłożeniu zajmuje prawie całą podłogę pokoju

2. Na blacie mojego biurka leży zawsze od 3 do 20 książek
3. Lubię Tima Burtona, zwłaszcza „Jeźdźca bez głowy”. Nie mogę się doczekać jesiennego serialu o tym tytule
4. Lubię pijalnie czekolady
5. Lubię łazić po drzewach
6. Uwielbiam gry komputerowe, nie mogę się doczekać wyjazdu na październikowe targi komiksów i gier
7. Jutro zaczynam gimnazjum
 4. Nominować 15 blogów, które moim zdaniem na to zasługują.
Niestety czytam raczej portale, a oglądam vlogi, blogów na które zaglądam jest tylko pięć i je nominuję. Jak kiedyś będę znał więcej fajnych blogów to podam.

- http://czytuczyt.blogspot.com/ (pozdrowienia dla Marysi)
- http://zaczytani.blox.pl/html
- http://znak-zorro-zo.blogspot.com/ (chyba najlepszy o książkach dziecięcych)
- http://ksiazkiobrazkowe.blogspot.com/ (to trzeba zobaczyć, ja nie daje rady nawet jednej dziesiątej przejrzeć, taki bogaty zbiór książek)
- http://blogujemyoksiazkach.blox.pl/html (akcja w której znajdziecie wielu nastoletnich blogerów książkowych)
 5. Poinformować nominowanych o tymże fakcie.

16:42, ksiazki.na.czacie , Aleksy co u ciebie?
Link Dodaj komentarz »
sobota, 29 czerwca 2013

Hej, dziś długi wpis i to właściwie nie mój, ale Czytelników bloga. Bardzo się z tego cieszę, chciałbym, żeby takich akcji było więcej. Przypominam, że akcja "Tej pierwszej się nie zapomina" polegała na napisaniu recenzji ze swojej pierwszej, niezapomnianej książki. Przyszło dużo propozycji, niestety ponad 90 procent osób napisało tylko tytuł i zdanie uzasadnienia, a tego nie mogłem uznać, bo recenzja musi mieć przynajmniej kilka zdań. Było tez sporo recenzji, które były krótkim streszczeniem książki, bez własnego zdania, więc też nie mogłem ich nagrodzić. Ale wybrałem 10 tekstów, które zasługują na nagrody książkowe. W tym postanowiłem przyznać nagrodę główną, czyli dwie książki. Pozostałe osoby dostają po jednej książce. Proszę o adresy do wysyłki i informacje dla kogo i na jaki wiek wybrać nagrodę.
UWAGA, nagrody otrzymują: główną Daniela Czarniecka, pozostałe: Nina Słowak, Maja Moszewska, kalosze123, Grzegorz kaktus444, Aleksandra Otłowska, Grzesiek Małecki, Malwina groszek11, Piotr Ptasiński, Marlena Puć-Wojciechowska.
 
RECENZJA "DZIECI Z BULLERBYN" DANIELA CZARNIECKA
Pierwszą książką, którą pokochałam, którą przeczytałam siedemnastokrotnie (sic! – choć tu przyznam – pierwsza i jedyna, późniejsze lektury czytałam najwyżej parę razy), którą mogłam cytować z pamięci;), były "Dzieci z Bullerbyn". Zauroczyła mnie ta lektura, dała asumpt do marzeń o takiej grupie przyjaciół. Niestety, wszystkie moje koleżanki z klasy mieszkały w blokach, ja jako jedyna na osiedlu domków jednorodzinnych. Pociechą była koleżanka "za płotem", ale nie mogłyśmy zrobić takiej "poczty pudełkowej" jak Lisa, Anna i Britta, bo okno mojego pokoju wychodziło na wschód, a jej – na południe… No i poza tym Lisa mieszkała w przeuroczej okolicy! Lasy, pola, własne zwierzęta… Ależ to było kuszące! Nawet niekończącą się wyprawę do sklepu jakoś można było przeżyć, jeśli miało się w perspektywie zabawę z rodzeństwem i koleżankami, kolegą w tych wszystkich cudownych miejscach. |
"Dzieci z Bullerbyn" chyba jeszcze dlatego tak mi się spodobały, iż była to pierwsza taka "zwykła" książka. Wcześniejsze lektury to były baśnie, czarodzieje, wróżki, cudowne zrządzenia losu, mówiące zwierzęta. Tu były dzieci takie jak ja sama, wiele codziennych, zwykłych zdarzeń, trochę zabawnych przygód. I przyjaźń, serdeczność, wyrozumiałość, opiekuńczość. Miałam nawet pracowicie wyrysowaną mapę wszystkich miejsc, które się w książce pojawiają, a moja świnka morska otrzymała imię Lisa na cześć głównej bohaterki lektury;) Poza tym to pierwsza książka samodzielnie przeczytana – zatem bardzo ważna lektura :)

11:17, ksiazki.na.czacie , Aleksy co u ciebie?
Link Komentarze (4) »
czwartek, 27 czerwca 2013
czwartek, 18 kwietnia 2013

czyli akcja dla tych, którzy już blogują o książkach, albo dopiero planują zacząć.
Projekt BLOGUJEMY O KSIĄŻKACH jest dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych oraz ich nauczycieli.

Do projektu mogą przystąpić klasy, grupy uczniów nawet pojedyncze osoby, które prowadzą lub zakładają blog o książkach – samodzielnie lub pod opieką nauczyciela.
Pierwsza edycja ruszyła 1 grudnia 2012 roku i potrwa do 30 czerwca 2013 roku (nadal można zgłaszać blogi). Żeby zgłosić udział wystarczy przesłać link do bloga na adres ewa.wojtyra@supernauczyciel.pl
Blogi są oceniane i nagradzane co dwa miesiące. Szkoły, które przyłączą się do projektu, otrzymają specjalny certyfikat, a blogerzy dostaną koszulki.
Akcja ma już dwóch patronów, wydawnictwa: Zakamarki oraz Czarna Owca. Organizatorzy szukają kolejnych wydawców i autorów książek, którzy wesprą akcję.   
Więcej informacji znajdziecie pod linkami:
http://www.supernauczyciel.pl/
http://blogujemyoksiazkach.blox.pl/html
PS. Na zdjęciu jest mój certyfikat i koszulka (trochę pognieciona, bo założyłem od razu jak przyszła :)

19:33, ksiazki.na.czacie , Aleksy co u ciebie?
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5
| < Kwiecień 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

MOJE NAJNOWSZE VIDEO RECENZJE ZNAJDZIESZ TEŻ TUTAJ

Xiegarnia.pl